bluzka do karmienia torelle
Zdrowie

Jak przygotować się do karmienia naturalnego?

Większość przyszłym mam decyduje się na karmienie naturalne. Zdają sobie sprawę, że właśnie takie rozwiązanie jest najzdrowsze dla nowo narodzonego dziecka. Aby proces karmienia piersią mógł przebiegać w pełnym komforcie i bez żadnych zakłóceń, należy się do niego odpowiednio przygotować.

O nabycie poszczególnych elementów wyprawki w zakresie karmienia piersią, należy zadbać, jeszcze będąc w ciąży. Oto produkty, które przydadzą się już od pierwszego przystawienia do piersi.

Ubrania do karmienia

Kobiety w ciąży powinny nabyć przynajmniej dwa staniki do karmienia, przyda się też koszulka do karmienia przynajmniej w kilku egzemplarzach oraz koszula nocna. Takie ubrania posiadają najczęściej szerokie dekolty, do tego specjalne rozpięcia, dzięki czemu nie trzeba zdejmować całości, by wygodnie nakarmić dziecko.

Pomocne sprzęty

W pierwszym etapie karmienia piersią przydadzą się też specjalne nakładki na piersi, które zapobiegają ich podrażnianiu. Dobrze sprawdzi się też maść apteczna w sytuacji, kiedy pierwsze karmienia sprawiają ból. Laktator jest kolejną rzeczną, nad którą warto się zastanowić. Przyda się nie tylko do pobudzenia laktacji, ale również odciągania pokarmu – na przykład, by zamrozić jego nadmiar.

Wygoda to priorytet

Jeszcze przed porodem dobrze jest zadbać o właściwą strefę karmienia. Przyda się wygodny fotel, specjalna poduszka do karmienia, lampka, która da ciepłe, niezbyt intensywne światło nocą. Najczęściej takie miejsca organizuje się nieopodal łóżeczka, w którym śpi maluch.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *