sok NFC
Zdrowie

Jak zdrowe żywienie wpływa na jakość naszego życia?

Należy pamiętać, że duża dbałość o zbilansowaną dietę, czyli prawidłowe żywienie wpływa na jakość naszego życia i zdrowia. Opracowana Piramida Zdrowego Żywienia i Aktywności Fizycznej pomaga usystematyzować zasady i wiedzę dotyczącą zbilansowanego odżywiania. Jakich zasad należy przestrzegać, aby cieszyć się dobrym zdrowiem przez długie lata?

Zasady zdrowego odżywiania

Obok aktywności fizycznej zaleca się przy zbilansowanej diecie, aby zadbać o odpowiednie nawodnienie. Podstawą zbilansowanej diety są warzywa i owoce, serwowane w różnych formach i wariantach. Dodatkowo uzupełnienie może stanowić sok NFC, który jest pozbawiony koncentratów i zagęszczaczy, a jego bazą są naturalne i najlepsze warzywa oraz owoce.

Dlaczego warto postawić na naturalne soki?

Soki wyciśnięte z najlepszej jakości warzyw i owoców są źródłem nie tylko witamin, ale także mikro- i makroelementów, które wspierają prawidłowe funkcjonowanie całego organizmu, a także chronią go przez wieloma chorobami. Dodatkowo soki NFC zawierają antyoksydanty, które wspierają układ odpornościowy i dostarczają wszystkich potrzebnych elementów naszemu organizmowi.

Szklanka soku zamiast warzyw i owoców?

W zależności od wieku sok może być doskonałym rozwiązaniem, które dostarcza do organizmu potrzebnej dawki witamin i mikroelementów. Osoby w podeszłym wieku, które borykają się z problemami niepełnego uzębienia, czy trudnościami w przyswajaniu posiłków mogą skorzystać z tej formy dostarczania potrzebnych składników diety. Soki NFC są też doskonałą alternatywą dla rodziców, którzy mają szansę przemycić porcję nielubianych warzyw czy owoców do diety swoich dzieci. Dzieci chętnie sięgają po kolorowe i pyszne soki, które dbają o codzienne zapotrzebowanie na energię, witaminy i inne składniki odżywcze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *