fizjoterapeuta warszawa
Zdrowie

Czym zajmuje się fizjoterapeuta?

Jeśli myślisz, że fizjoterapeuta to osoba, która wykonuje masaże i najczęściej ukończyła jedynie kursy z tego zakresu, to jesteś w dużym błędzie. To medyk, który w zakresie ortopedii odgrywa znaczącą funkcję. Jego zadaniem jest przywrócenie zdolności motoryki ruchowej bez wykorzystywania farmakologii oraz zabiegów operacyjnych. Do fizjoterapeuty zgłaszamy się najczęściej w ramach rehabilitacji kończyn po złamaniach, zwichnięciach czy też po to, by niwelować wady postawy.

Aby poprawić ogólny stan ciała czy też stosować rehabilitację pourazową, fizjoterapeuta dobiera indywidualny rodzaj zabiegów, patrząc na konkretne zaburzenia, ich rodzaj oraz natężenie. Stosować może masaże lecznicze, ale podstawą jego pracy są ćwiczenia fizyczne, które usprawniają i zwalczają fizyczne dysfunkcje. W zakresie jego obowiązków zawodowych wyróżnić można terapie manualne, kinezyterapie, krioterapie czy też fizykoterapię.

Jakie efekty osiąga fizjoterapeuta? Warszawa może pochwalić się co najmniej kilkoma profesjonalnymi placówkami medycznymi, w których profesjonaliści o tej specjalizacji przywracają pacjentom zdolność do normalnego funkcjonowania w zakresie komfortowego poruszania się i wykonywania zadań fizycznych. Pamiętajmy jednak, że aby tak było, zabiegi muszą być dobrane do indywidualnych potrzeb, ale też muszą być realizowane seriami, regularnie i najczęściej w długim okresie.

Co ważne, działania fizjoterapeuty wspierają pacjenta z wadami ortopedycznymi i zapobiegają konieczności stosowania inwazyjnych metod leczenia, jakimi są farmakoterapia czy w skrajnych przypadkach zabiegi operacyjne. Szeroko rozumiana fizjoterapia to działania w pełni bezpieczne, skuteczne i takie, które nie wykazują żadnych powikłań.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *