salon urody impress
Uroda

Świąteczny i sylwestrowy manicure – trendy 2019 roku

Nadchodzą święta Bożego Narodzenia, a zaraz po nich czekają sylwestrowe imprezy! Wyjątkową atmosferę świąt można zbudować na wiele sposobów. Jednym z tych elementów są dodatki takie jak właśnie tematycznie zrobiony manicure hybrydowy. Warszawa to miejsce, w którym pracuje wiele utalentowanych stylistów i stylistek paznokci, dlatego postanowiliśmy podpytać ich, jakie są tegoroczne trendy w paznokciach świątecznych.

Sweterek na paznokciach

Sweterkowy wzorek na paznokciach jest niesłabnącym trendem jesienno-zimowym ostatnich lat. Uroczy wzorek splecionej włóczki na paznokciach hybrydowych idealnie wpasuje się w atmosferę rodzinnych świąt Bożego Narodzenia i domowego sylwestra wśród znajomych.

Wykonanie sweterkowego manicure wymaga niezwykłej precyzji oraz stabilnej ręki. Warto pamiętać, że cały sweterkowy wzorek należy namalować od początku, nie ma do tego żadnych gotowych wzorników. Możesz spróbować wykonać taki wzór sama w domu, ale jeśli nie masz dużego doświadczenia w manicurze hybrydowym lub nie masz czasu przed świętami, to wybierz się do manicurzystki. Na przykład salon kosmetyczny (Mokotów, Warszawa) Impress zatrudnia świetnie manicurzystki, które poradzą sobie z tak skomplikowanym wzorem.

Śnieżynki i gwiazdki na paznokciach

Zimowe śnieżynki oraz złote i srebrne gwiazdki to klasyka manicure. A dobrą klasykę zawsze warto odrobinę odświeżyć. Jeśli umiesz już malować śnieżynki i gwiazdki, to pomyśl nad tym, aby dodać do nich trochę nieoczywistego elementu. Może przyklej świecące się kamyczki albo posyp wszystko brokatem? Spróbuj narysować renifera i stwórz świąteczną opowieść. Takie wzorki na paznokciach świetnie sprawdzą się do każdego rodzaju stylizacji świątecznej i noworocznej.

Mikołajkowa rodzinka

To jest propozycja dla osób, które cenią sobie humorek i traktują siebie z dystansem. Spróbuj namalować na każdym paznokciu świętego Mikołaja z brodą i czapką. Innym pomysłem na wykorzystanie tego motywu jest narysowanie na każdym paznokciu innej części ciała Mikołaja: na jednym buty, potem nogi, korpus, głowa i czapka. Jest to jednak zadania dla wprawionych manicurzystek, gdyż takie zabiegi wymagają niesamowitej precyzji.

Bajkowe motywy

Na Instagramie i innych mediach społecznościowych pełno jest zdjęć pokazujących namalowane postacie z bajek na paznokciach. Najczęściej pojawia się Grinch, postacie z Krainy Lodu oraz księżniczki znane z bajek Disneya. Najlepiej jest namalować jedną z postaci na najdłuższym paznokciu, a resztę wykonać w innych wzorkach świątecznych (np. w sweterku), przykleić diamenciki lub pomalować je na jeden kolor, aby postać była dobrze widoczna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *