spodnie ciążowe torelle
Zakupy

Jakie ubrania ciążowe są najbardziej niezbędne?

Kobiety ciężarne, dla których jest to pierwsza ciąża, często borykają się z problemem ubrań ciążowych. Ich dostępność nie jest już ograniczona (kolekcje ciążową ma każda większa sieciówka, nie mówiąc już o dedykowanych sklepach ciążowych), jednak problemem staje się wybór odpowiedniej odzieży. 

Trudno przewidzieć, jakie dokładnie ubrania w ciąży będą potrzebne. Każde kobiece ciało zmienia się inaczej. Można jednak wyróżnić parę przydatnych porad, które sprawdzą się u każdej kobiety oczekującej na dziecko.

Elastyczne spodnie ciążowe.

Wiele kobiet po ciąży wskazuje na to, elastyczne spodnie ciążowe to jest naprawdę wielkie wybawienie. Sprawdzą się przez całą ciążę, gdyż elastyczny pas pozwala dopasować się do rosnącego brzuszka. 

Świetnie sprawdzą się również legginsy — nawet te zwykłe. Dla kobiet, które więcej przybierają na wadze lub są w ciąży bliźniaczej, to dobrym pomysłem jest zainwestowanie w specjalne legginsy dla kobiet ciężarnych. Rozciągają się wtedy one bardziej, gdyż posiadają wszyty specjalny pas ciążowy. Po produkty dla młodych mam odsyłamy na stronę https://raczkujemy.pl/ubrania-do-karmienia-piersia/.

Nie przepłacaj na stanikach ciążowych.

Rosnące piersi podczas ciąży powodują kupowanie nowych staników, nawet co miesiąc. A przecież stanik to nie jest tania rzecz, szczególnie jeśli piersi urosły ponad miseczkę D — w większości tanich sieciówek ten właśnie rozmiar jest największym dostępnym rozmiarem stanika.

Najlepszym rozwiązaniem jest zakup stanika sportowego. Dzisiejsze staniki sportowe potrafią naprawdę dobrze trzymać piersi, a przy okazji są niezwykle wygodne. Stanik sportowy jest rozciągliwy, więc na pewno starczy na dłużej niż zwykły stanik. Możliwe będzie dokupienie większych rozmiarów podczas ciąży, jednak na pewno będzie to mniejszy koszt, niż w przypadku zwykłego stanika.

Długie sukienki ciążowe.

Sukienki ciążowe to niezaprzeczalnie najwygodniejsze ubranie podczas ciąży. Zapewnia swobodę ruchów, podkreśla kobiece kształty i można ją nosić również po ciąży. 

Przy zakupie sukienek ciążowych warto zwrócić uwagę na długość sukienki. Nawet jeśli jest lato, to lepiej kupić długą sukienkę aż do kostek. Dlaczego? Otóż wielu kobietom podczas ciąży puchną kostki i robią się żylaki, co większość kobiet chce ukryć. Długa sukienka ciążowa idealnie je zakryje. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *