surowce kosmetyczne
Uroda

Jak zadbać o skórę i włosy w czasach koronawirusa?

Pandemia koronawirusa opanowała niemalże cały świat. W Polsce w związku z wykryciem już pierwszego przypadku COVID-19 rząd postanowił wprowadzić stanowcze restrykcje, poprzez które nastąpiła wręcz społeczna izolacja. Od połowy marca zamknięte pozostają między innymi gabinety kosmetyczne, salony fryzjerskie, kliniki SPA. Jeśli do tej pory o Twoją cerę i piękne fryzury dbali profesjonaliści, warto rozpocząć domowe kuracje, bo nikt nie jest w stanie przewidzieć, jak długo ta niekorzystna sytuacja będzie jeszcze trwała.

 

Dobrodziejstwo natury jako priorytet

Mamy dosyć chemicznych substancji i wzmożonego zatruwania naszych organizmów i trzeba o tym mówić głośno i wyraźnie. Polskie społeczeństwo jest coraz bardziej świadome, dlatego wybierając surowce kosmetyczne, stawiamy raczej na te naturalne, ekologiczne, nietestowane na zwierzętach i niemające substancji pochodzenia zwierzęcego. Podczas domowej pielęgnacji warto wykorzystywać produkty bezpieczne, które na pewno nie wywołają alergii ani innych negatywnych skutków ubocznych. Pamiętajmy, że w obliczu pandemii koronawirusa nie zawsze będziemy mieć możliwość udania się po ratunek do specjalisty. Dlatego też zaleca się emolienty, które nadają się do stosowania nawet u niemowląt. Krytyczna sytuacja w kraju potrwa zapewne wiele miesiąca, a mając na myśli stan naszej skóry i włosów, należy nie tyle naprawiać ich kondycję, ile przynajmniej utrzymywać i działać profilaktycznie. Dzięki temu mamy pewność, że nasze działania nie będą wpływać destrukcyjnie.

Co ważne, w celu utrzymania dobrej kondycji włosów czy cery, warto także korzystać z domowych produktów, które znajdziemy w każdej kuchni. Świetnie sprawdzi się żółtko jajka, dobrej jakości oliwa z oliwek czy świeży ogórek.

 

Gdzie nabywać naturalne produkty?

Ponieważ większość obiektów handlowych nadal pozostaje zamkniętych, a ogromna część polskiego społeczeństwa wręcz boi się wychodzić do sklepów, bogate oferty mają platformy online. Nie ma wątpliwości, że sklepy internetowe cieszą się dzisiaj ogromnym powodzeniem – dostęp do konkretnych produktów mamy przecież bez konieczności wychodzenia z domu. To gwarancja zakupów w pełni jakościowych, komfortowych oraz bezpiecznych. Bez problemu nabyć można nie tylko szampony, odżywki, kremy czy balsamy, ale nawet farby do włosów. Oczywiście, mając na myśli stosowanie tych nieinwazyjnych, wybierajmy preparaty na bazie wyciągów roślinnych. Takie w domowym użytku na pewno nie przyczynią się do pogorszenia stanu włosów czy skóry.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *