szybkowar instant pot
Zdrowie

Multicooker – czym się kierować przy wyborze tego urządzenia?

W dzisiejszych czasach garnki elektryczne mają zdecydowanie swoje „pięć minut”, dlatego wybór spośród dosłownie setek dostępnych obecnie opcji jest nie lada wyzwaniem. W tym artykule dzielimy się wskazówkami, na co zwrócić uwagę, aby każdy mógł łatwiej wybrać najlepszą opcję dopasowaną do swoich potrzeb.

Wybierz niezawodnego producenta

W trakcie eksploatacji multicookera, który pozwoli Ci na sprytne sposoby na oszczędzanie energii – niektóre części będą się zużywać i od czasu do czasu będą wymagać wymiany. To główny powód, dla którego mądrzejszym pomysłem jest kupowanie multicookera od znanej marki. To będzie miało naprawdę ważne znaczenie, gdy przyjdzie czas na części zamienne. Dlatego wybór niezawodnego producenta garnka elektrycznego, który sprzedaje części zamienne i jest łatwo dostępny, powinien być Twoim pierwszym wyborem.

Funkcjonalność garnka elektrycznego

Upewnij się, że multicooker, którego wybierzesz, ma co najmniej dwa poziomy ciśnienia gotowania. Większość multicookerów już gotuje pod ciśnieniem przy „wysokim ciśnieniu”, ale „niskie ciśnienie” jest ważne, gdy chcesz gotować pod ciśnieniem delikatne potrawy, takie jak:

  • jajka,
  • ryby.

To również ważne wtedy, gdy chcesz mieć pewność, że warzywa nie są rozgotowane. Niektóre marki oferują naprawdę dużo ustawień ciśnienia – dodatkowe ciśnienie jest fajne do eksperymentów, więc jeśli lubisz rozwijać swoje umiejętności kulinarne – to naprawdę może być dobry pomysł.

Programy specjalne, których potrzebujesz i których nie potrzebujesz

Przykładem jest tutaj możliwość przygotowania jogurtu – jeśli umiejętność robienia jogurtu jest dla Ciebie ważna, upewnij się, że kuchenka ma określony program do tego celu, specjalnie zaprogramowany czas i zakres temperatur. Jeśli Twój multicooker nie ma programu jogurtowego, a zależy Ci na tej funkcji – wiedz, że taka możliwość istnieje – trzeba znaleźć tylko odpowiednie urządzenie wśród dostępnych na rynku. Zdecydowanie jest w czym wybierać, dlatego na pewno znajdziesz coś odpowiedniego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *