robienie manicure
Bez kategorii

Czy regularne robienie manicure niszczy płytkę paznokcia? To warto wiedzieć!

Wiele kobiet w dzisiejszych czasach decyduje się na regularne wizyty u kosmetyczki zajmującej się manicure. Wbrew powszechnej opinii, regularne wykonywanie hybrydowych lub żelowych paznokci wcale nie niesie ze sobą negatywnych efektów. Kluczowe jest jednak to, aby manicure był wykonany z należytą starannością oraz z użyciem najlepszych na rynku produktów.

Jeśli chcesz mieć pewność, że Twoje klientki nie będą skarżyć się po czasie na łamliwość paznokci ani na inne podrażnienia, np. skórek, koniecznie skorzystaj z oferty glosscosmetics.no. W tym sklepie internetowym znajdziesz praktycznie wszystko to, czego tylko potrzebujesz do stworzenia przepięknego manicure, który będzie w 100% bezpieczny dla każdej klientki.

Regularny manicure – jak go zrobić, aby nie zniszczyć płytki paznokcia?

Zabiegi manicure powtarza się najczęściej w odstępach czasowych 2-4 tygodni w zależności od tego, jak szybko rosną paznokcie. Im szybszy wzrost płytki paznokcia, tym większy odrost, a co za tym idzie, konieczność ponownego wykonania manicure. Aby nie doprowadzić do podrażnień lub innych negatywnych skutków regularnego wykonywania manicure, należy:

  • delikatnie ściągać poprzednią stylizację wraz z żelem – uważaj, aby nie przesadzić z głębokością piłowania płytki,
  • używać wyłącznie profesjonalnych kosmetyków do manicure,
  • ostrożnie nakładać żel podczas robienia nowych stylizacji – zalanie skórek może skończyć się wystąpieniem reakcji uczuleniowej.

Ogólnie rzecz biorąc, cyklicznie powtarzany manicure hybrydowy w żaden sposób nie niszczy paznokci ani nie wywołuje reakcji uczuleniowych, o ile jest wykonywany przez profesjonalne stylistki z użyciem jak najlepszych produktów oraz narzędzi. Skorzystaj z oferty glosscosmetics.no, jeśli chcesz zaopatrzyć się tylko w najlepszy sprzęt, lakiery i inne produkty do manicure.

Według ekspertów w dziedzinie kosmetologii – robienie manicure nawet co 12-14 nie niesie ze sobą żadnego ryzyka. Ewentualna łamliwość paznokci lub ich giętkość może wynikać ze względu na niedobory witaminowe organizmu lub po prostu brak odpowiedniej pielęgnacji płytki paznokcia. Przerwy pomiędzy sesjami manicure nie są więc konieczne – to dobra informacja zarówno dla właścicieli salonów manicure, jak i klientek, które zawsze chcą mieć przepiękne dłonie z profesjonalnie wykonanym malowaniem przez doświadczoną manicurzystkę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *